2020 PGF Atlanta FastPitch Classic

October 10 - 11, 2020 * Saturday Only


Park / City:

1$U @ Hobgood and Patriots Park in Woodstock * 12U @ MT Tabor Park in Dallas

Park / City:

Calhoun City Park in Calhoun

Format: 2P / DE
Entry Fee:

$525 (10U $425)

 


Tournament Registration Form:

 

 

 


Teams Entered:


12-Under Teams Entered:

(MT Tabor Park)

1) Atlanta Premier Elite '08 Nagel

2) Atlanta Premier '08 - Whitley

3) AP Gold ‘09

4) AP Gold - Stewart

5) Atlanta Vipers - Tamborra

6) Beverly Bandits Demarini 08

7) Birmingham Thunderbolts '08

8) Birmingham Thunderbolts '09 - Alford

9) Carolina Cardinals - Altiers

10) EC Bullets 08 - Blackburn

11) EC Bullets ‘08 - Martinez

12) Firecrackers 08- Cromer

13) Frost Falcons '08

14) Frost Falcons '09

15) Georgia Force '08

16) Georgia Impact 08 - Parks

17) Georgia Impact 09 - O/Neal 

18) Lady Dukes '08

19) Mt. Olive Xplosions

20) Next Level '08 - Willis

21) S.A. Sharks 08

22) S.W.A.T

23) St. Louis Chaos 08-Tackett

24) SY Elite

25) SY Elite Blue

26) Team NC- Newell

27) Team North Carolina (Purdy)

28) Vexus 09 Robinson

29)

Waiting List:

1) 

14-Under Teams Entered:

(Hobgood Park and Patriots Park)

1) Atlanta Premier Elite '07 - White

2) Atlanta Vipers 07 - Tamborra

3) Batbusters 07 GA - Hester/Stanford

4) Birmingham Thunderbolts 07

5) Cardinals National 14U (Church)

6) Carolina Cardinals Keller

7) Carolina Elite National 14U

8) Carolina Elite SC 14U National - Duzan/Genovese

9) DSO

10) Exprerss 14U Hutson

11) Firecrackers Medina/Miller

12) Force Elite 07

13) Frost Falcons '06 - Martin

14) Frost Falcons 07 - Adams

15) Fury 07 Premier

16) Fury FastPitch '07 - Presley

17) Fury Fastpitch 2024 - Gooden

18) Fury FastPitch 2025 - Davenport

19) Georgia Impact 07 Mortimer

20) Georgia Impact Premier Sullivan

21) Georgia Insanity '07 - Henderson

22) Georgia Storm

23) Hit Chicks '06

24) Impact Gold 07 GA

25) Indy Dreams '07 - Harper

26) Jack City 07

27) KY Beast '07

28) LA Bombers Gold - Savant

29) Lady Jaxx

30) Southern Force 14U - Kile

31) SY Elite

32) SY Elite Blue

33) SY Elite Red

34) Tampa Mustangs - Bell

35) Team North Carolina (Baylog/Tracy)

36) Tennessee Mojo 2025

37) Texas Glory Midwest '06

38) TN MOJO 07 - Nelson

39) Virginia Unity 2025

40)

Waiting List:

1)

10-Under Teams Entered:

1) Atlanta Premier '11 - Cleghorn

2) C F Stars 2010 Gold

3) EC Edge - Martin

4) Georgia Impact - Perry

5) SY Elite

6)

7)

8)